KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545295
nr 1454 5295
Helge Cardell
(1902-1972), Sverige
Oljemålning, "Figurer i Tarragona". Signerad. Olja på duk, 24x47 cm, yttermått inklusive ram: 40x64 cm
Helge Cardell, svensk målare född i Malmö 1902, död 1972.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 mars 2022
kl 20:29:59
10/3 20:53:42
Helge Cardell
Läs mer om Helge Cardell